sobota, 22 lipca 2017

Na Wyspie Księcia Edwarda...

Wyspa Księcia Edwarda to marzenie każdej osoby, która pokochała bohaterów książek autorstwa L.M. Montgomery. Piękne opisy przyrody i historie z życia mieszkańców Wyspy budzą chęć zwiedzenia tych urokliwych zakątków. Być może kiedyś uda się to i mnie, tymczasem jednak na Wyspę pojechały moje 3 wydziergane serwetki. Zamieszkały w miejscach szczególnych, co tym bardziej napawa mnie dumą i szczęściem :) Wszystko za sprawą Bernadety Milewski autorki bloga "Kierunek Avonlea", która stała się adresatką, a także posłannikiem serwetek. 
Wszystkie zostały wydziergane na drutach nr 2. Wzory znajdują się w gazetce "Robótki Ręczne. Serwety na drutach" nr 5 /maj 1992.

Pierwsza - Anemon powstała z mieszanki bawełny i bambusa "Alize Duet" i zamieszkała w pięknym domu nad Jeziorem Lśniących Wód o wdzięcznej nazwie "Blue Moon".

  

fot. Bernadeta Milewski

Druga - Dalia powstała z zielonego bambusa - "Bamboo" Yarnart'u i obecnie zdobi salon w samym "Złotym Brzegu"! Kto czytał Anię ten wie, jak znacząca to posiadłość. Obecny właściciel pan Paul Montgomery stworzył w tym miejscu hotel typu bed & breakfast. 


                                                               

fot. Bernadeta Milewski

Złoty Brzeg - fot. Bernadeta Milewski

fot. Bernadeta Milewski

Trzecia - Amarylis również wydziergana z bambusa Yarnart'u. Znalazła swoje miejsce w Muzeum Ani z Zielonego Wzgórza, które znajduje się w Srebrnym Gaju. Opiekuje się nim krewna L.M. Montgomery Pam Campbell wraz z mężem.  Kto nie czytał "Pat ze Srebnego Gaju" musi to nadrobić :)  Dziękuję Bernadce za udostępnienie zdjęć :)

 Srebrny Gaj - fot. Bernadeta Milewski

fot. Bernadeta Milewski

fot. Bernadeta Milewski